Durma Dans Et Bebek Oyunu 9 & 36 Ay

banu

New member
Durma Dans Et Bebek Oyunu 9 & 36 Ay

Bebeğinizin gelişim sürecinde oynayacağınız bebek oyunları , onların ileride hangi becerilere sahip olacağı konusunda bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Bebeğinizin yatkın olduğu ve eğlendiği oyunlar ileride onun tüm yaşantısını etkileyecek , hayat tarzını oluşturacak seviyeye gelebilir. Durma dans et bebek oyunu ile bebeğinizin dansa, müziğe ve sanata becerisini tartabilirsiniz.

Durma Dans Et Bebek Oyunu İçin Gerekli Malzemeler
  • CD, radyo veya kasetten çalan müzik ( Eğlenceli hareketli müzikler olabilir, bu müzikleri ve tarzlarını değiştirebilirsiniz )
Durma Dans Et Bebek Oyunu Nasıl Oynanır ?
  • Bebeğinizi yada çocuğunuzu alın, müziği açarak ( Son ses kulaklarına zarar verebilir ) çevre sesini bastıracak şekilde şarkıya eşlik ederek mırıldanın.
  • Şarkıyı söylerken şarkı sözlerine göre kendinizce hareketler , jest ve mimikler oluşturun.
  • Çocuğunuzun dikkati sizde olmalı , onun sizi görebildiğinden ve gözlerini ayırmadığından emin olun.
  • Bazı bebekler ve çocuklar müzik eşliğinde kucağınızda dans etmeye bayılırlar.
  • Şarkının bitmesine yakın bir yere oturun ve bebeğinize oturduğunuz yerden şarkıya eşlik ederek hareketlerde bulunun ve onun tek başına müziğe eşlik etmesi için teşvik edin. Bu süreçte alkış yada çeşitli el hareketleri yaptırabilirsiniz.
Oyunun En İleri Aşaması

Bebeğiniz henüz yürümeyi öğrenmemiş yada ayakta duramıyor ise otururken de onunla dans edebilirsiniz.Ellerini tutarak alkış yaptırabilir yahut ellerini yukarı aşağı hareket ettirerek sizde dinlenmiş olursunuz. Ayakta durmayı öğrenen çocuklar ise ellerini tutarken dans etmeye bayılırlar.
Dans ederken zil , çıngırak yada bir demet mendil, kurdele gibi şeyler sallayarak ritim tutabilirsiniz.
Bebeğim Ne Öğrendi ?

Müzik ve dans bebeğiniz ile sizi yakınlaştırır. Mutlu eder rahatlatır. Özellikle bitmek bilmeyen enerji ile dolu bebeklerin enerjisini atmasına yardım eder. Ritim duygusu geliştirmek ileride çocuğunuzun güzel bir müzik kulağı olmasında etkili olur. Ayrıca beraber aynı ritmi tutmanız bebeklerde takım çalışması konsantrasyonunu artırır.
Bilmeniz Gerekenler
Sevecen anne ve baba ile kurulan pozitif etkileşim, bebek ve çocukların beyin gelişimini iki katına çıkarır.
Bebeğiniz bebek arabasında yada koltuğunda otururken de onunla dans etmekten çekinmeyin. Onu sallayarak ta bir ritim sağlayabilirsiniz. Bazı çocuklar hızlı sallanmaktan hoşlanmaz. İlk adım olarak yavaş başlayabilirsiniz. Çocuklar bunu başkaları ile yapmaktan da hoşlanabilir. Sadece siz değil arkadaşlarınızdan eşinizden de bunu yapmalarını isteyebilirsiniz.